Licensed to London Western Track Club   HY-TEK's Meet Manager 6/4/2017 09:34 PM
                            swo field 3 - 6/4/2017                             
                                 td waterhouse                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 15&U High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 McDonald, Owen            15 London Weste           1.65m      1.60m  
 -- Maclean, Connor           13 London Weste                         NH  
 
Event 1  Men 16-17 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Campbell, Mason           17 London Weste                      1.90m  
  2 Veroude, Matthew          17 London Weste           1.60m      1.55m  
 
Event 1  Men 20+ High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cate, Sean                23 Speed River            2.05m      2.05m  
  2 Stewart, Taylor           26 London Weste           1.93m      1.95m  
 
Event 2  Women 15&U High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holmes, Taylor            14 London Weste                      1.30m  
 
Event 2  Women 20+ High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marton, Gabrielle         20 Speed River            1.60m      1.60m  
 
Event 3  Men 15&U Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 King, Owen                11 London Weste                      3.29m   1.2 
 
Event 3  Men 16-17 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Doherty, Calum            17 London Weste                      6.21m   2.0 
 
Event 3  Men 18-19 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Mather, Joshua            18 London Weste                      5.74m  +0.0 
 
Event 3  Men 20+ Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Young, Arren              25 Project Athl           6.97m      7.26m   2.0 
  2 Ahne, Joerg               27 Speed River            7.16m      7.24m   2.0 
  3 Hebb, Owen                20 Speed River            6.95m      7.09m   0.2 
  4 Bell, Joseph              21 London Weste                      6.25m   1.4 
  5 Johnstone, Michael        29 London Weste                      4.39m   0.6 
 
Event 4  Women 15&U Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Langhorn, Megan           15 London Weste                      4.33m   2.3 
  2 Knox, Holly               15 London Weste                      4.22m   3.8 
  3 Holmes, Taylor            14 London Weste                      4.10m   1.4 
  4 Kitching, Leah            15 London Weste           4.31m      4.01m   2.0 
 
Event 4  Women 16-17 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Knox, Chloe               17 London Weste                      5.15m  +0.0 
  2 Cox, Miranda              16 London Weste           4.91m      4.57m   0.1 
 
Event 4  Women 18-19 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Eckert, Jamie-Lee         18 London Weste                      5.11m   4.6 
  2 Bond, Jonae               18 Durham Drago           4.74m      4.56m   1.8 
 
Event 4  Women 20+ Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Flemington, Katie         25 Unattached O                      5.67m  +0.0 
  2 Bowerman, Emily           22 Speed River            5.20m      5.49m   4.7 
  3 France, Sarah             20 London Weste                      4.97m   1.9 
  4 Bunce, Louise             22 London Weste                      4.73m  -0.3 
 
Event 5  Men 20+ Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Saboni, Payam             25 Unattached O                     14.49m   2.3 
  2 Bell, Joseph              21 London Weste                     12.66m   1.4 
 
Event 6  Women 15&U Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Langhorn, Megan           15 London Weste                      9.68m   3.0 
  2 Knox, Holly               15 London Weste           9.52m      9.66m   3.9 
  3 Kitching, Leah            15 London Weste           8.99m      8.49m   2.0 
  4 McGorman, Paris           13 London Weste                      7.50m   1.2 
 
Event 6  Women 16-17 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Knox, Chloe               17 London Weste                     10.89m   3.1 
 
Event 6  Women 20+ Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ehrhardt, Caroline        25 London Weste          13.30m     13.30m   2.4 
 
Event 7  Men 15&U Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brewer, Benjamin          13 Saugeen Trac          30.00m     37.63m  
  2 Linington, Josh           14 Brantford T.                     25.56m  
 
Event 7  Men 16-17 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Belkwell, Cole            17 Brantford T.                     52.69m  
  2 Panhuis, Christian        16 London Weste                     39.94m  
 
Event 7  Men 18-19 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bujnowski, Mark           19 London Weste                     52.39m  
  2 Vanos, Johnny             18 Sarnia Athle                     42.49m  
  3 Elliott, Tony             18 Saugeen Trac                     41.41m  
  4 Webb, Zion                18 Sarnia Athle                     35.49m  
 
Event 7  Men 20+ Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Karakolis, Adam           25 University O          40.00m     49.71m  
  2 Raspanti, Jonathan        20 Sisu Throws           46.14m     47.55m  
  3 Skeath, Jared             23 Sisu Throws           46.00m     45.91m  
  4 Debalkew, Ezana           21 University O          40.00m     42.20m  
  5 Stewart, Taylor           26 London Weste          44.44m     42.02m  
  6 Josie, Mackenzie          21 London Weste                     35.92m  
  7 Wilkes, Stephen           64 Unattached                       26.86m  
 -- Strybosch, Kevin          25 London Weste                       FOUL  
 
Event 8  Women 15&U Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Windle, Alexa             14 Brantford T.                     31.93m  
  2 Imola, Sophia             15 Brantford T.                     23.69m  
  3 Fischer, Samantha         15 Saugeen Trac          24.58m     20.43m  
  4 Terrio, Allison           14 London Weste                     16.79m  
 
Event 8  Women 16-17 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mullen, Mackenzie         17 Sarnia Athle                     29.97m  
  2 Gubbels, Natasha          17 London Weste                     28.66m  
  3 Papamandjaris, Trinity    16 London Weste                     24.07m  
  4 Kelley, Laura             16 London Weste                     20.09m  
  5 Tramble, Megan            16 London Weste                     17.30m  
  6 Calovini, Laura           16 Cruisers Spo                     14.32m  
 
Event 8  Women 18-19 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boley, Molly              19 Saugeen Trac          41.90m     39.71m  
  2 Campbell, Rachel          18 London Weste                     33.37m  
  3 Cherewka, Kailee          18 Brantford T.                     32.95m  
 -- Taylor, Holly             19 Brantford T.                       FOUL  
 
Event 8  Women 20+ Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hoxar, Brooke             23 London Weste                     36.92m  
  2 Foessel, Renee            22 Cruisers Spo                     24.46m  
  3 Miklos Den Iseger, Joann  71 Unattached O                     14.01m  
 
Event 9  Men 15&U Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elliott, Jeremy           15 Saugeen Trac          46.93m     51.68m  
  2 Linington, Josh           14 Brantford T.                     41.45m  
 
Event 9  Men 16-17 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Belkwell, Cole            17 Brantford T.                     56.47m  
 
Event 9  Men 18-19 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bujnowski, Mark           19 London Weste                     48.66m  
  2 Elliott, Tony             18 Saugeen Trac          46.35m     48.38m  
 
Event 9  Men 20+ Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Skeath, Jared             23 Sisu Throws           59.00m     57.33m  
  2 Raspanti, Jonathan        20 Sisu Throws           48.09m     44.84m  
  3 Josie, Mackenzie          21 London Weste                     42.55m  
 
Event 10  Women 15&U Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Imola, Sophia             15 Brantford T.                     33.09m  
  2 Windle, Alexa             14 Brantford T.                     30.42m  
  3 Fischer, Samantha         15 Saugeen Trac          28.12m     28.26m  
 
Event 10  Women 16-17 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gubbels, Natasha          17 London Weste                     40.25m  
  2 Mullen, Mackenzie         17 Sarnia Athle                     35.92m  
 
Event 10  Women 18-19 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Diebold, Hannah           19 Saugeen Trac          43.33m     44.48m  
  2 Taylor, Holly             19 Brantford T.                     39.30m  
  3 Campbell, Rachel          18 London Weste                     35.12m  
  4 Cherewka, Kailee          18 Brantford T.                     35.01m  
  5 Smith, Hunter             18 London Weste                     28.48m  
 
Event 10  Women 20+ Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Badley-Castello, Jordana  24 Sisu Throws           61.55m     54.40m  
 
Event 11  Men 16-17 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greidanus, Matthew        16 London Weste                     37.12m  
  2 Doherty, Calum            17 London Weste                     35.50m  
  3 Veroude, Matthew          17 London Weste                     20.71m  
 -- gorman, Ryan              16 London Weste                       FOUL  
 
Event 11  Men 18-19 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mather, Joshua            18 London Weste          59.56m     56.30m  
 
Event 11  Men 20+ Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christodoulous, Will      22 London Weste                     52.39m  
  2 Stewart, Taylor           26 London Weste          52.00m     52.30m  
  3 Shaw, Andy                39 Saugeen Trac          30.00m     31.17m  
  4 Wilkes, Stephen           64 Unattached                       15.54m  
 
Event 12  Women 16-17 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kelley, Laura             16 London Weste                     34.94m  
  2 Tramble, Megan            16 London Weste                     32.75m  
  3 Kyrou, Matina             16 London Weste                     29.36m  
 
Event 12  Women 18-19 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mueller, Marissa          18 Sarnia Athle          45.17m     42.54m  
  2 Anerson-Richards, Amirah  19 York Univers                     31.55m  
  3 Boley, Molly              19 Saugeen Trac          36.39m     31.34m  
 
Event 12  Women 20+ Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Druin, Jillian            31 Sarnia Athle                     36.22m  
  2 Bunce, Louise             22 London Weste                     24.28m  
 
Event 13  Men 15&U Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elliott, Jeremy           15 Saugeen Trac          15.15m     14.53m  
  2 Brewer, Benjamin          13 Saugeen Trac          12.63m     11.31m  
  3 McDonald, Owen            15 London Weste           9.25m      9.41m  
 
Event 13  Men 16-17 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Panhuis, Christian        16 London Weste                     11.01m  
 -- Belkwell, Cole            17 Brantford T.                       FOUL  
 
Event 13  Men 18-19 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Webb, Zion                18 Sarnia Athle                     15.98m  
  2 Bartoletta, Matthew       19 York Univers          15.71m     15.52m  
  3 Vanos, Johnny             18 Sarnia Athle                     13.77m  
  4 Gebhardt, Aaron           19 Saugeen Trac          13.63m     13.12m  
  5 Adams, Brandon            19 London Weste          11.97m     12.27m  
 
Event 13  Men 20+ Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pawliw, Eli               22 sisu                             17.12m  
  2 Stewart, Taylor           26 London Weste                     14.74m  
  3 Josie, Mackenzie          21 London Weste                     14.62m  
  4 Wilkes, Stephen           64 Unattached                       10.05m  
 
Event 14  Women 15&U Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Windle, Alexa             14 Brantford T.                     10.01m  
  2 Terrio, Allison           14 London Weste                      8.05m  
  3 Luna, Jadyn               13 London Weste                      7.14m  
 
Event 14  Women 16-17 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gubbels, Natasha          17 London Weste                     11.71m  
 
Event 14  Women 18-19 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor, Holly             19 Brantford T.                     11.87m  
  2 Cherewka, Kailee          18 Brantford T.                     11.35m  
  3 Campbell, Rachel          18 London Weste                     10.45m  
 
Event 14  Women 20+ Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Druin, Jillian            31 Sarnia Athle                     12.43m  
  2 Miklos Den Iseger, Joann  71 Unattached O                      6.58m  
 
Event 15  Women 18-19 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Laird, Dianne             19 Cruisers Spo                      2.69m  
 
Event 15  Women 20+ Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hanes, Julia              22 Cruisers Spo                     18.75m  
  2 Gaudette, Tiffany         32 Cruisers Spo                     14.60m  
  3 Sandaval, Marta           67 Cruisers Spo                      9.58m  
 
Event 16  Men 20+ Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Joshua            39 Cruisers Spo                     14.35m  
  2 Ebernardt, Robert         54 Cruisers Spo                     13.69m  
  3 Bennett, Ryan             29 Cruisers Spo                     13.62m  
  4 Surman, Steve             63 Cruisers Spo                      9.43m  
 
Event 17  Women 20+ Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hanes, Julia              22 Cruisers Spo                     12.49m  
  2 Gaudette, Tiffany         32 Cruisers Spo                     10.62m  
  3 Sandaval, Marta           67 Cruisers Spo                      5.16m  
 
Event 18  Men 20+ Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Joshua            39 Cruisers Spo                     13.20m  
  2 Ebernardt, Robert         54 Cruisers Spo                      9.41m  
 
Event 19  Women 18-19 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Laird, Dianne             19 Cruisers Spo                      2.12m  
 
Event 19  Women 20+ Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hanes, Julia              22 Cruisers Spo                      6.74m  
  2 Gaudette, Tiffany         32 Cruisers Spo                      6.02m  
  3 Sandaval, Marta           67 Cruisers Spo                      3.58m  
 
Event 20  Men 20+ Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Joshua            39 Cruisers Spo                      5.88m  
  2 Ebernardt, Robert         54 Cruisers Spo                      5.01m  
  3 Bennett, Ryan             29 Cruisers Spo                      4.45m