Athletics Ontario  - Contractor License                          2019-02-13 - 5:05 PM
                 Athletics Ontario Indoor Championship Series Meet #2                 
               U18 and Open Championships with ON vs. QC U16 Dual Meet                
              Toronto Track and Field Centre  - 2019-02-09 to 2019-02-10              
 
Event 13  Girls 800 Meter Run U18
================================================================================      
         U18: * 2:05.94  2013-03-10  Kailee SWAYER (97), Laurel Creek T.F.C           
         U17:   2:05.94  2013-03-10  Kailee SAWYER (97), Laurel Creek T.F.C.          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points      
================================================================================      
Section  1                                                                            
  1 Morey, Hayley             04 Niagara Olympic                 2:30.92              
  2 Pestonji, Maeve           04 Central Toronto                 2:32.79              
  3 Pfohl, Amelia             03 Toronto Olympic                 2:36.05              
  4 Morey, Olivia             02 Niagara Olympic                 2:44.99              
  5 Delima, Jaden             02 Niagara Olympic      2:46.16    2:46.09              
  6 Moran, Ally               03 Niagara Olympic      2:49.22    2:51.16              
Section  2                                                                            
  1 Mills, Paige              04 Greater Uxbridge     2:41.31    2:28.70   2:28.696   
  2 Vujicic, Anastasia        03 Central Toronto      2:44.73    2:28.92              
  3 Robinson, Catie           02 Speed River          2:38.98    2:29.92              
  4 Cousineau, Grace          04 Toronto West         2:38.76    2:32.92              
  5 Henderson, Riley          04 The Gazelles         2:39.54    2:36.10              
  6 Vargas, Edna              04 Laurel Creek T.F.C.  2:44.04    2:39.10              
  7 Knight, Hannah            02 Georgian Bay         2:44.68    2:42.05              
  8 Hilbers, Ashley           04 Saugeen Track        2:42.57    2:42.43              
Section  3                                                                            
  1 Bater, Lola               03 Laurel Creek T.F.C.  2:35.99    2:29.24              
  2 Bowe, Sofia               04 Toronto West         2:33.05    2:29.32              
  3 Winney, Vanessa           03 Speed River          2:37.35    2:33.12              
  4 Needs, Macy               02 South Simcoe         2:36.20    2:34.71              
  5 Stefanovich-Thomson, Ava  02 Toronto Olympic      2:36.20    2:35.27              
  6 Iczkovitz, Zoe            04 Central Toronto      2:35.95    2:36.35              
  7 Webster, Siobhan          03 Uni. Toronto TC      2:38.39    2:40.50              
Section  4                                                                            
  1 White, Sarah              02 Central Toronto      2:32.63    2:28.70   2:28.692   
  2 Browne, Kimberly          02 Newmarket            2:30.92    2:29.90              
  3 Rasmussen, Taylor         02 310 Running          2:32.67    2:30.71              
  4 McLachlan, Grace          04 Uni. Toronto TC      2:30.57    2:31.85              
  5 Beach, Nicole             02 Niagara Olympic      2:31.95    2:32.42              
  6 Hornick, Amanda           02 Newmarket            2:30.63    2:34.48              
  7 Peters, Laura             02 Toronto West         2:32.21    2:34.88              
Section  5                                                                            
  1 Rands, Claire             05 Saugeen Track        2:27.00    2:25.01              
  2 Kroi, Emily               03 Newmarket            2:28.19    2:27.89              
  3 Goddard, Tamara           02 Central Toronto      2:30.48    2:29.34              
  4 Ballantyne, Annie         02 Central Toronto      2:27.08    2:29.59              
  5 Bauman, Isabella          03 Unattached Ontario   2:27.24    2:30.60              
  6 Snow, Rebecca             02 Central Toronto      2:30.10    2:32.11              
  7 Vannooten, Pearl          02 Brantford T.F.C.     2:28.56    2:35.21              
Section  6                                                                            
  1 Maurice, Aysia            04 310 Running          2:24.36    2:20.59    4         
  2 Wilson, Michaela          04 The Gazelles         2:25.86    2:22.31    3         
  3 Goveia, Isabella          04 Niagara Olympic      2:25.09    2:22.42    2         
  4 Bérubé, Julia             02 Uni. Toronto TC      2:24.84    2:22.64    1         
  5 Morariu, Ana              03 Saugeen Track        2:26.10    2:24.22              
  6 Spencer, Fiona            03 Variety Village      2:26.51    2:30.82              
  7 Petrou, Krissy            03 The Gazelles         2:25.74    2:32.07              
Section  7                                                                            
  1 Knelsen, Hallee           03 St Thomas Legion     2:19.70    2:17.25    7         
  2 Wang, Alice               02 Variety Village      2:18.25    2:20.11    5         
  3 Haron, Erini              02 Speed Academy AC     2:23.42    2:22.85              
  4 Cushnie, Sarah            02 Unattached Ontario   2:20.92    2:23.03              
  5 Sullivan, Sarah-Rose      02 310 Running          2:21.26    2:23.15              
  6 Rivard, Lexy              04 Central Toronto      2:22.05    2:24.38              
  7 Karn, Olivia              03 South Simcoe         2:23.30    2:25.04              
===================================================================================   
         U18: * 2:05.94  2013-03-10  Kailee SWAYER (97), Laurel Creek T.F.C           
         U17:   2:05.94  2013-03-10  Kailee SAWYER (97), Laurel Creek T.F.C.          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points   
===================================================================================   
Finals                                                                                
  1 Knelsen, Hallee           03 St Thomas Legion     2:19.70    2:17.25   7   7      
  2 Wang, Alice               02 Variety Village      2:18.25    2:20.11   7   5      
  3 Maurice, Aysia            04 310 Running          2:24.36    2:20.59   6   4      
  4 Wilson, Michaela          04 The Gazelles         2:25.86    2:22.31   6   3      
  5 Goveia, Isabella          04 Niagara Olympic      2:25.09    2:22.42   6   2      
  6 Bérubé, Julia             02 Uni. Toronto TC      2:24.84    2:22.64   6   1      
  7 Haron, Erini              02 Speed Academy AC     2:23.42    2:22.85   7          
  8 Cushnie, Sarah            02 Unattached Ontario   2:20.92    2:23.03   7          
  9 Sullivan, Sarah-Rose      02 310 Running          2:21.26    2:23.15   7          
 10 Morariu, Ana              03 Saugeen Track        2:26.10    2:24.22   6          
 11 Rivard, Lexy              04 Central Toronto      2:22.05    2:24.38   7          
 12 Rands, Claire             05 Saugeen Track        2:27.00    2:25.01   5          
 13 Karn, Olivia              03 South Simcoe         2:23.30    2:25.04   7          
 14 Kroi, Emily               03 Newmarket            2:28.19    2:27.89   5          
 15 White, Sarah              02 Central Toronto      2:32.63    2:28.70   4  2:28.692
 16 Mills, Paige              04 Greater Uxbridge     2:41.31    2:28.70   2  2:28.696
 17 Vujicic, Anastasia        03 Central Toronto      2:44.73    2:28.92   2          
 18 Bater, Lola               03 Laurel Creek T.F.C.  2:35.99    2:29.24   3          
 19 Bowe, Sofia               04 Toronto West         2:33.05    2:29.32   3          
 20 Goddard, Tamara           02 Central Toronto      2:30.48    2:29.34   5          
 21 Ballantyne, Annie         02 Central Toronto      2:27.08    2:29.59   5          
 22 Browne, Kimberly          02 Newmarket            2:30.92    2:29.90   4          
 23 Robinson, Catie           02 Speed River          2:38.98    2:29.92   2          
 24 Bauman, Isabella          03 Unattached Ontario   2:27.24    2:30.60   5          
 25 Rasmussen, Taylor         02 310 Running          2:32.67    2:30.71   4          
 26 Spencer, Fiona            03 Variety Village      2:26.51    2:30.82   6          
 27 Morey, Hayley             04 Niagara Olympic                 2:30.92   1          
 28 McLachlan, Grace          04 Uni. Toronto TC      2:30.57    2:31.85   4          
 29 Petrou, Krissy            03 The Gazelles         2:25.74    2:32.07   6          
 30 Snow, Rebecca             02 Central Toronto      2:30.10    2:32.11   5          
 31 Beach, Nicole             02 Niagara Olympic      2:31.95    2:32.42   4          
 32 Pestonji, Maeve           04 Central Toronto                 2:32.79   1          
 33 Cousineau, Grace          04 Toronto West         2:38.76    2:32.92   2          
 34 Winney, Vanessa           03 Speed River          2:37.35    2:33.12   3          
 35 Hornick, Amanda           02 Newmarket            2:30.63    2:34.48   4          
 36 Needs, Macy               02 South Simcoe         2:36.20    2:34.71   3          
 37 Peters, Laura             02 Toronto West         2:32.21    2:34.88   4          
 38 Vannooten, Pearl          02 Brantford T.F.C.     2:28.56    2:35.21   5          
 39 Stefanovich-Thomson, Ava  02 Toronto Olympic      2:36.20    2:35.27   3          
 40 Pfohl, Amelia             03 Toronto Olympic                 2:36.05   1          
 41 Henderson, Riley          04 The Gazelles         2:39.54    2:36.10   2          
 42 Iczkovitz, Zoe            04 Central Toronto      2:35.95    2:36.35   3          
 43 Vargas, Edna              04 Laurel Creek T.F.C.  2:44.04    2:39.10   2          
 44 Webster, Siobhan          03 Uni. Toronto TC      2:38.39    2:40.50   3          
 45 Knight, Hannah            02 Georgian Bay         2:44.68    2:42.05   2          
 46 Hilbers, Ashley           04 Saugeen Track        2:42.57    2:42.43   2          
 47 Morey, Olivia             02 Niagara Olympic                 2:44.99   1          
 48 Delima, Jaden             02 Niagara Olympic      2:46.16    2:46.09   1          
 49 Moran, Ally               03 Niagara Olympic      2:49.22    2:51.16   1          
======================================================================================
                      Combined Team Scores - U18 - 33 Events Scored                   
======================================================================================
    1) Saugeen Track & Field Club  55        2) St Thomas Legion Track &   48         
    3) Brantford T.F.C.            42        4) London Western T.F.C.      39         
    5) Unattached Ontario          38        6) Thorold Elite Track Club   32         
    7) Niagara Olympic Club        31        8) Mississauga Olympians T&F  30         
    9) University of Toronto T.C.  25.50    10) Hamilton Olympic Club      22         
   11) Peterborough Legion Track   18       11) Speed Academy Athletics C  18         
   11) Extreme Velocity Track Clu  18       14) South Simcoe Dufferin T.F  17         
   15) The Gazelles                16.50    16) Etobicoke Track & Field C  16         
   16) Monte Cristo Track Club     16       18) Newmarket Huskies Track C  15         
   19) Oakville Legion T.F.C.      14       20) Speed River Track & Field  12         
   21) Project Athletics T.F.C.    11       22) Laurel Creek T.F.C.        10         
   22) Flying Angels Academy       10       24) Brockville Legion Track C   9         
   24) Elite Pole Vault             9       26) Durham Legion Athletics     8.50      
   27) Toronto Olympic Club         8       27) Variety Village Athletic    8         
   29) York University Track & Fi   7       29) BOOST Athletics Club        7         
   29) Supreme Athletics            7       29) United Tamil Sports Club    7         
   33) 310 Running                  6       33) Invictus Athletics Club     6         
   35) Georgian Jumps               5       35) Georgian Bay Coyotes T.C.   5         
   35) Windsor Legion T.F.C.        5       35) Guelph Track & Field Club   5         
   39) Durham Dragons Athletics     4       39) London Legion T.F. Allian   4         
   39) Athletiques International    4       39) Phoenix Athletics Assoc.    4         
   43) First Attempt Jumps Academ   3.50    44) Mississauga T.F.C.          3         
   44) Sarnia Athletics Southwest   3       46) Burlington Track & Field    2         
   46) Quinte Frontenac Track Clu   2       48) Central Toronto Athletic    1         
   48) Bolton Pole Vault            1