Athletics Ontario  - Contractor License                       2019-02-13 - 5:05 PM
               Athletics Ontario Indoor Championship Series Meet #2                
              U18 and Open Championships with ON vs. QC U16 Dual Meet              
            Toronto Track and Field Centre  - 2019-02-09 to 2019-02-10             
 
Event 14  Boys 800 Meter Run U18
================================================================================   
         U18: * 1:52.77  2000-03-04  Slahedin HUSSEIN (84), Phoenix Athletics      
         U17:   1:52.77  2000-03-26  Slahedin HUSSEIN (84)                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points   
================================================================================   
Section  1                                                                         
  1 Elrafih, Aiman            03 Quinte Frontenac                2:08.60           
  2 Mlynczyk, Anton           02 Newmarket                       2:08.67           
  3 Kennedy-Smith, Blake      04 Newmarket            2:26.31    2:14.35           
  4 Boyle, Finn               04 Laurel Creek T.F.C.             2:18.56           
  5 Gordon, Matthew           04 Greater Uxbridge                2:18.76           
  6 O'Connell, Jack           04 Toronto West         2:28.95    2:25.55           
  7 Cole, Justin              03 St Thomas Legion     2:32.20    2:29.52           
Section  2                                                                         
  1 Chapple, Brendan          04 Laurel Creek T.F.C.  2:23.72    2:11.19           
  2 Barnes, Connor            02 Greater Uxbridge     2:21.52    2:12.94           
  3 Sahai, Rishab             03 The Gazelles         2:18.05    2:16.83           
  4 Beach, Evan               04 Niagara Olympic      2:22.67    2:18.10           
  5 Fogler, Joshua            02 Central Toronto      2:23.01    2:20.92           
  6 Kamboj, Rahul             02 Newmarket            2:21.84    2:22.08           
  7 Yuan, Kevin               02 Niagara Olympic      2:23.78    2:26.03           
Section  3                                                                         
  1 Kapitain, Cole            02 Central Toronto      2:13.54    2:09.61           
  2 Croth, Jaxon              02 Central Toronto      2:12.82    2:10.26           
  3 Voykin, Eli               04 Central Toronto      2:14.13    2:10.41           
  4 Siemens, Isaak            03 Niagara Olympic      2:15.08    2:11.13           
  5 Moore, Vincent            04 St Thomas Legion     2:14.05    2:12.74           
  6 Megas, Alexander          03 Toronto West         2:16.61    2:13.59           
Section  4                                                                         
  1 Cromack, Sean             03 Speed River          2:09.87    2:08.61           
  2 Basson, Mason             04 St Thomas Legion     2:11.62    2:09.13           
  3 Bardwell, James           02 Central Toronto      2:09.49    2:10.17           
  4 Eastmond, Nathan          02 Durham Dragons       2:12.10    2:10.96           
  5 Pralat, Adam              04 Central Toronto      2:10.25    2:13.33           
  6 Baumgart, Mark            04 Toronto West         2:10.57    2:14.18           
  7 Pralat, Piotr             02 Central Toronto      2:12.34    2:24.36           
Section  5                                                                         
  1 Ellis, Micaiah            04 Central Toronto      2:05.03    2:03.26    1      
  2 Arulananthan, Ajandan     03 Uni. Toronto TC      2:06.22    2:06.34           
  3 Tremain, Tennessee        03 Speed River          2:07.66    2:06.95           
  4 Garcia Mendez, Dario      02 Central Toronto      2:07.69    2:07.72           
  5 Matos, Matthew            02 Windsor Legion       2:05.71    2:08.17           
  6 Derlis, Taylor            03 South Simcoe         2:08.49    2:11.96           
  7 Norton, Cooper            04 Hamilton Olympic     2:07.62    2:13.79           
Section  6                                                                         
  1 Flemington, Riley         04 Oakville Leg         2:00.59    1:57.65    7      
  2 Campbell, Eric            03 Niagara Olympic      2:03.53    1:59.39    5      
  3 Wierzbicki, Jack          02 Durham Dragons       2:00.66    1:59.46    4      
  4 Book, Spencer             02 Georgian Bay         2:01.02    2:00.83    3      
  5 Pentland, Ethan           03 Georgian Bay         2:01.39    2:02.89    2      
  6 Ilerbaig, Pau             03 Uni. Toronto TC      2:00.35    2:04.49           
  7 Gifford, Nicholas         03 Speed Academy AC     2:04.21    2:15.06           
===================================================================================
         U18: * 1:52.77  2000-03-04  Slahedin HUSSEIN (84), Phoenix Athletics      
         U17:   1:52.77  2000-03-26  Slahedin HUSSEIN (84)                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1 Flemington, Riley         04 Oakville Leg         2:00.59    1:57.65   6   7   
  2 Campbell, Eric            03 Niagara Olympic      2:03.53    1:59.39   6   5   
  3 Wierzbicki, Jack          02 Durham Dragons       2:00.66    1:59.46   6   4   
  4 Book, Spencer             02 Georgian Bay         2:01.02    2:00.83   6   3   
  5 Pentland, Ethan           03 Georgian Bay         2:01.39    2:02.89   6   2   
  6 Ellis, Micaiah            04 Central Toronto      2:05.03    2:03.26   5   1   
  7 Ilerbaig, Pau             03 Uni. Toronto TC      2:00.35    2:04.49   6       
  8 Arulananthan, Ajandan     03 Uni. Toronto TC      2:06.22    2:06.34   5       
  9 Tremain, Tennessee        03 Speed River          2:07.66    2:06.95   5       
 10 Garcia Mendez, Dario      02 Central Toronto      2:07.69    2:07.72   5       
 11 Matos, Matthew            02 Windsor Legion       2:05.71    2:08.17   5       
 12 Elrafih, Aiman            03 Quinte Frontenac                2:08.60   1       
 13 Cromack, Sean             03 Speed River          2:09.87    2:08.61   4       
 14 Mlynczyk, Anton           02 Newmarket                       2:08.67   1       
 15 Basson, Mason             04 St Thomas Legion     2:11.62    2:09.13   4       
 16 Kapitain, Cole            02 Central Toronto      2:13.54    2:09.61   3       
 17 Bardwell, James           02 Central Toronto      2:09.49    2:10.17   4       
 18 Croth, Jaxon              02 Central Toronto      2:12.82    2:10.26   3       
 19 Voykin, Eli               04 Central Toronto      2:14.13    2:10.41   3       
 20 Eastmond, Nathan          02 Durham Dragons       2:12.10    2:10.96   4       
 21 Siemens, Isaak            03 Niagara Olympic      2:15.08    2:11.13   3       
 22 Chapple, Brendan          04 Laurel Creek T.F.C.  2:23.72    2:11.19   2       
 23 Derlis, Taylor            03 South Simcoe         2:08.49    2:11.96   5       
 24 Moore, Vincent            04 St Thomas Legion     2:14.05    2:12.74   3       
 25 Barnes, Connor            02 Greater Uxbridge     2:21.52    2:12.94   2       
 26 Pralat, Adam              04 Central Toronto      2:10.25    2:13.33   4       
 27 Megas, Alexander          03 Toronto West         2:16.61    2:13.59   3       
 28 Norton, Cooper            04 Hamilton Olympic     2:07.62    2:13.79   5       
 29 Baumgart, Mark            04 Toronto West         2:10.57    2:14.18   4       
 30 Kennedy-Smith, Blake      04 Newmarket            2:26.31    2:14.35   1       
 31 Gifford, Nicholas         03 Speed Academy AC     2:04.21    2:15.06   6       
 32 Sahai, Rishab             03 The Gazelles         2:18.05    2:16.83   2       
 33 Beach, Evan               04 Niagara Olympic      2:22.67    2:18.10   2       
 34 Boyle, Finn               04 Laurel Creek T.F.C.             2:18.56   1       
 35 Gordon, Matthew           04 Greater Uxbridge                2:18.76   1       
 36 Fogler, Joshua            02 Central Toronto      2:23.01    2:20.92   2       
 37 Kamboj, Rahul             02 Newmarket            2:21.84    2:22.08   2       
 38 Pralat, Piotr             02 Central Toronto      2:12.34    2:24.36   4       
 39 O'Connell, Jack           04 Toronto West         2:28.95    2:25.55   1       
 40 Yuan, Kevin               02 Niagara Olympic      2:23.78    2:26.03   2       
 41 Cole, Justin              03 St Thomas Legion     2:32.20    2:29.52   1       
===================================================================================
                      Combined Team Scores - U18 - 33 Events Scored                
===================================================================================
    1) Saugeen Track & Field Club  55        2) St Thomas Legion Track &   48      
    3) Brantford T.F.C.            42        4) London Western T.F.C.      39      
    5) Unattached Ontario          38        6) Thorold Elite Track Club   32      
    7) Niagara Olympic Club        31        8) Mississauga Olympians T&F  30      
    9) University of Toronto T.C.  25.50    10) Hamilton Olympic Club      22      
   11) Peterborough Legion Track   18       11) Speed Academy Athletics C  18      
   11) Extreme Velocity Track Clu  18       14) South Simcoe Dufferin T.F  17      
   15) The Gazelles                16.50    16) Etobicoke Track & Field C  16      
   16) Monte Cristo Track Club     16       18) Newmarket Huskies Track C  15      
   19) Oakville Legion T.F.C.      14       20) Speed River Track & Field  12      
   21) Project Athletics T.F.C.    11       22) Laurel Creek T.F.C.        10      
   22) Flying Angels Academy       10       24) Brockville Legion Track C   9      
   24) Elite Pole Vault             9       26) Durham Legion Athletics     8.50   
   27) Toronto Olympic Club         8       27) Variety Village Athletic    8      
   29) York University Track & Fi   7       29) BOOST Athletics Club        7      
   29) Supreme Athletics            7       29) United Tamil Sports Club    7      
   33) 310 Running                  6       33) Invictus Athletics Club     6      
   35) Georgian Jumps               5       35) Georgian Bay Coyotes T.C.   5      
   35) Windsor Legion T.F.C.        5       35) Guelph Track & Field Club   5      
   39) Durham Dragons Athletics     4       39) London Legion T.F. Allian   4      
   39) Athletiques International    4       39) Phoenix Athletics Assoc.    4      
   43) First Attempt Jumps Academ   3.50    44) Mississauga T.F.C.          3      
   44) Sarnia Athletics Southwest   3       46) Burlington Track & Field    2      
   46) Quinte Frontenac Track Clu   2       48) Central Toronto Athletic    1      
   48) Bolton Pole Vault            1