Athletics Ontario  - Contractor License                          2019-02-13 - 5:05 PM
                 Athletics Ontario Indoor Championship Series Meet #2                 
               U18 and Open Championships with ON vs. QC U16 Dual Meet                
              Toronto Track and Field Centre  - 2019-02-09 to 2019-02-10              
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run U18
================================================================================      
         U18: * 4:21.0h  1972-12-29  Glenda REISER (55), Uplands Harriers             
         U17:   4:28.14  2016-02-14  Jocelyn CHAU (00), University of Toronto         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points      
================================================================================      
Section  1                                                                            
  1 Love, Rachel              03 Mississauga T.F.C.              5:06.04              
  2 Rashid-Cocker, Ana        03 Toronto Olympic                 5:10.65              
  3 Rasmussen, Taylor         02 310 Running                     5:14.29              
  4 Morey, Hayley             04 Niagara Olympic                 5:18.59              
  5 Winney, Vanessa           03 Speed River                     5:22.86              
  6 Pfohl, Amelia             03 Toronto Olympic                 5:23.50              
  7 Bater, Lola               03 Laurel Creek T.F.C.             5:26.37              
  8 Hatcher, Anna             03 Uni. Toronto TC                 5:35.15              
  9 McBride, Lily             04 Burlington T.F.C                6:26.08   6:26.080   
Section  2                                                                            
  1 Henderson, Riley          04 The Gazelles         5:39.57    5:20.91              
  2 Stefanovich-Thomson, Ava  02 Toronto Olympic      5:21.58    5:21.08              
  3 Woodside, Kate            03 Central Toronto      5:23.90    5:24.16   5:24.160   
  4 Hornick, Amanda           02 Newmarket            5:36.20    5:24.48              
  5 Craig, Claire             03 St Thomas Legion     5:29.04    5:26.70              
  6 Knight, Hannah            02 Georgian Bay         5:36.43    5:38.11              
  7 Rekker, Nicole            02 Mississauga T.F.C.   5:46.34    5:39.68              
  8 Grossman, Kyra            03 Central Toronto      5:36.85    5:39.71              
  9 Hilbers, Ashley           04 Saugeen Track        5:37.08    5:43.23              
 10 Campbell, Faith           03 Kawartha Lakes       5:30.00    5:54.07              
 11 Carson, Kyra              04 Kawartha Lakes       6:00.00    6:26.08   6:26.076   
Section  3                                                                            
  1 Quanz, Brooklyn           05 Saugeen Track        5:15.82    5:05.61              
  2 Overholt, Kayla           02 Burlington T.F.C     5:15.07    5:06.69              
  3 Robinson, Catie           02 Speed River          5:16.15    5:06.81              
  4 Vujicic, Anastasia        03 Central Toronto      5:18.73    5:07.47              
  5 Cousineau, Grace          04 Toronto West         5:12.94    5:09.28              
  6 Koyanagi, Kaitlyn         06 London Legion        5:13.20    5:11.33              
  7 Pestonji, Maeve           04 Central Toronto      5:12.09    5:15.21              
  8 Iczkovitz, Zoe            04 Central Toronto      5:17.81    5:16.40              
  9 Peters, Laura             02 Toronto West         5:13.36    5:19.29              
 10 Browne, Kimberly          02 Newmarket            5:18.95    5:19.76              
 11 Kroi, Emily               03 Newmarket            5:19.29    5:25.49              
 12 Doupe, Evelyn             03 South Simcoe         5:20.74    5:32.53              
Section  4                                                                            
  1 Rands, Claire             05 Saugeen Track        5:10.07    4:58.68    2         
  2 Bishop, Hilary            03 Mississauga T.F.C.   5:06.56    4:59.36              
  3 Rodrigues, Sierra         04 310 Running          5:07.35    5:05.01              
  4 Bowe, Sofia               04 Toronto West         5:07.34    5:05.05              
  5 Thompson, Marisha         02 Kawartha Lakes       5:10.26    5:05.23              
  6 Knoth, Antonia            02 Uni. Toronto TC      5:06.58    5:05.65              
  7 Ballantyne, Annie         02 Central Toronto      5:04.86    5:06.07              
  8 Battams, Mikayla          02 Newmarket            5:10.86    5:10.46              
  9 Medcalf, Sarah            03 Central Ontario      5:11.89    5:10.50              
 10 Vernon-Pope, Claire       02 Unattached Ontario   5:10.88    5:13.12              
 11 Marcil, Jalen             03 London Legion        5:10.59    5:20.61              
 12 Rudin, Hannah             02 Central Toronto      5:11.76    5:24.16   5:24.154   
Section  5                                                                            
  1 Knelsen, Hallee           03 St Thomas Legion     4:53.00    4:54.30    7         
  2 Sladek, Clarissa          02 London Western       4:51.13    4:55.53    5         
  3 Frielink, Elissa          03 South Simcoe         4:53.64    4:55.79    4         
  4 Smuk, Rianna              05 Toronto Olympic      4:56.97    4:55.98    3         
  5 Boston, Eliza Jane        02 Newmarket            4:55.25    4:59.04    1         
  6 Quanz, Samara             02 Saugeen Track        4:57.04    5:00.93              
  7 Bérubé, Julia             02 Uni. Toronto TC      4:58.20    5:05.33              
  8 Goddard, Tamara           02 Central Toronto      5:02.44    5:06.16              
  9 Cameron, Julia            02 Toronto West         5:02.52    5:08.45              
 10 Everett, Emma             02 Newmarket            4:52.26    5:09.92              
 11 Snow, Rebecca             02 Central Toronto      5:03.61    5:13.55              
 12 Goveia, Isabella          04 Niagara Olympic      4:58.28    5:14.01              
===================================================================================   
         U18: * 4:21.0h  1972-12-29  Glenda REISER (55), Uplands Harriers             
         U17:   4:28.14  2016-02-14  Jocelyn CHAU (00), University of Toronto         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points   
===================================================================================   
Finals                                                                                
  1 Knelsen, Hallee           03 St Thomas Legion     4:53.00    4:54.30   5   7      
  2 Sladek, Clarissa          02 London Western       4:51.13    4:55.53   5   5      
  3 Frielink, Elissa          03 South Simcoe         4:53.64    4:55.79   5   4      
  4 Smuk, Rianna              05 Toronto Olympic      4:56.97    4:55.98   5   3      
  5 Rands, Claire             05 Saugeen Track        5:10.07    4:58.68   4   2      
  6 Boston, Eliza Jane        02 Newmarket            4:55.25    4:59.04   5   1      
  7 Bishop, Hilary            03 Mississauga T.F.C.   5:06.56    4:59.36   4          
  8 Quanz, Samara             02 Saugeen Track        4:57.04    5:00.93   5          
  9 Rodrigues, Sierra         04 310 Running          5:07.35    5:05.01   4          
 10 Bowe, Sofia               04 Toronto West         5:07.34    5:05.05   4          
 11 Thompson, Marisha         02 Kawartha Lakes       5:10.26    5:05.23   4          
 12 Bérubé, Julia             02 Uni. Toronto TC      4:58.20    5:05.33   5          
 13 Quanz, Brooklyn           05 Saugeen Track        5:15.82    5:05.61   3          
 14 Knoth, Antonia            02 Uni. Toronto TC      5:06.58    5:05.65   4          
 15 Love, Rachel              03 Mississauga T.F.C.              5:06.04   1          
 16 Ballantyne, Annie         02 Central Toronto      5:04.86    5:06.07   4          
 17 Goddard, Tamara           02 Central Toronto      5:02.44    5:06.16   5          
 18 Overholt, Kayla           02 Burlington T.F.C     5:15.07    5:06.69   3          
 19 Robinson, Catie           02 Speed River          5:16.15    5:06.81   3          
 20 Vujicic, Anastasia        03 Central Toronto      5:18.73    5:07.47   3          
 21 Cameron, Julia            02 Toronto West         5:02.52    5:08.45   5          
 22 Cousineau, Grace          04 Toronto West         5:12.94    5:09.28   3          
 23 Everett, Emma             02 Newmarket            4:52.26    5:09.92   5          
 24 Battams, Mikayla          02 Newmarket            5:10.86    5:10.46   4          
 25 Medcalf, Sarah            03 Central Ontario      5:11.89    5:10.50   4          
 26 Rashid-Cocker, Ana        03 Toronto Olympic                 5:10.65   1          
 27 Koyanagi, Kaitlyn         06 London Legion        5:13.20    5:11.33   3          
 28 Vernon-Pope, Claire       02 Unattached Ontario   5:10.88    5:13.12   4          
 29 Snow, Rebecca             02 Central Toronto      5:03.61    5:13.55   5          
 30 Goveia, Isabella          04 Niagara Olympic      4:58.28    5:14.01   5          
 31 Rasmussen, Taylor         02 310 Running                     5:14.29   1          
 32 Pestonji, Maeve           04 Central Toronto      5:12.09    5:15.21   3          
 33 Iczkovitz, Zoe            04 Central Toronto      5:17.81    5:16.40   3          
 34 Morey, Hayley             04 Niagara Olympic                 5:18.59   1          
 35 Peters, Laura             02 Toronto West         5:13.36    5:19.29   3          
 36 Browne, Kimberly          02 Newmarket            5:18.95    5:19.76   3          
 37 Marcil, Jalen             03 London Legion        5:10.59    5:20.61   4          
 38 Henderson, Riley          04 The Gazelles         5:39.57    5:20.91   2          
 39 Stefanovich-Thomson, Ava  02 Toronto Olympic      5:21.58    5:21.08   2          
 40 Winney, Vanessa           03 Speed River                     5:22.86   1          
 41 Pfohl, Amelia             03 Toronto Olympic                 5:23.50   1          
 42 Rudin, Hannah             02 Central Toronto      5:11.76    5:24.16   4  5:24.154
 43 Woodside, Kate            03 Central Toronto      5:23.90    5:24.16   2  5:24.160
 44 Hornick, Amanda           02 Newmarket            5:36.20    5:24.48   2          
 45 Kroi, Emily               03 Newmarket            5:19.29    5:25.49   3          
 46 Bater, Lola               03 Laurel Creek T.F.C.             5:26.37   1          
 47 Craig, Claire             03 St Thomas Legion     5:29.04    5:26.70   2          
 48 Doupe, Evelyn             03 South Simcoe         5:20.74    5:32.53   3          
 49 Hatcher, Anna             03 Uni. Toronto TC                 5:35.15   1          
 50 Knight, Hannah            02 Georgian Bay         5:36.43    5:38.11   2          
 51 Rekker, Nicole            02 Mississauga T.F.C.   5:46.34    5:39.68   2          
 52 Grossman, Kyra            03 Central Toronto      5:36.85    5:39.71   2          
 53 Hilbers, Ashley           04 Saugeen Track        5:37.08    5:43.23   2          
 54 Campbell, Faith           03 Kawartha Lakes       5:30.00    5:54.07   2          
 55 Carson, Kyra              04 Kawartha Lakes       6:00.00    6:26.08   2  6:26.076
 56 McBride, Lily             04 Burlington T.F.C                6:26.08   1  6:26.080
======================================================================================
                      Combined Team Scores - U18 - 33 Events Scored                   
======================================================================================
    1) Saugeen Track & Field Club  55        2) St Thomas Legion Track &   48         
    3) Brantford T.F.C.            42        4) London Western T.F.C.      39         
    5) Unattached Ontario          38        6) Thorold Elite Track Club   32         
    7) Niagara Olympic Club        31        8) Mississauga Olympians T&F  30         
    9) University of Toronto T.C.  25.50    10) Hamilton Olympic Club      22         
   11) Peterborough Legion Track   18       11) Speed Academy Athletics C  18         
   11) Extreme Velocity Track Clu  18       14) South Simcoe Dufferin T.F  17         
   15) The Gazelles                16.50    16) Etobicoke Track & Field C  16         
   16) Monte Cristo Track Club     16       18) Newmarket Huskies Track C  15         
   19) Oakville Legion T.F.C.      14       20) Speed River Track & Field  12         
   21) Project Athletics T.F.C.    11       22) Laurel Creek T.F.C.        10         
   22) Flying Angels Academy       10       24) Brockville Legion Track C   9         
   24) Elite Pole Vault             9       26) Durham Legion Athletics     8.50      
   27) Toronto Olympic Club         8       27) Variety Village Athletic    8         
   29) York University Track & Fi   7       29) BOOST Athletics Club        7         
   29) Supreme Athletics            7       29) United Tamil Sports Club    7         
   33) 310 Running                  6       33) Invictus Athletics Club     6         
   35) Georgian Jumps               5       35) Georgian Bay Coyotes T.C.   5         
   35) Windsor Legion T.F.C.        5       35) Guelph Track & Field Club   5         
   39) Durham Dragons Athletics     4       39) London Legion T.F. Allian   4         
   39) Athletiques International    4       39) Phoenix Athletics Assoc.    4         
   43) First Attempt Jumps Academ   3.50    44) Mississauga T.F.C.          3         
   44) Sarnia Athletics Southwest   3       46) Burlington Track & Field    2         
   46) Quinte Frontenac Track Clu   2       48) Central Toronto Athletic    1         
   48) Bolton Pole Vault            1