Athletics Ontario  - Contractor License                      2019-02-13 - 5:05 PM
               Athletics Ontario Indoor Championship Series Meet #2               
             U18 and Open Championships with ON vs. QC U16 Dual Meet              
            Toronto Track and Field Centre  - 2019-02-09 to 2019-02-10            
 
Event 2  Boys 60 Meter Dash U18
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
=========================================================================         
         U18: *  6.73  2012-03-11  Brandon BOBB (95), The Speed Academy           
         U17:    6.86  2002-12-07  Shannon KING (86), Brampton T.F.C              
    Name                    Year Team                 Prelims      Semis          
=========================================================================         
Heat  1 Semi-Finals                                                               
  1 Teal, Carter              02 Thorold Elite           7.24       7.17Q         
  2 Rose, Jalon               03 Mississauga Oly.        7.27       7.20Q         
  3 Williams, Malcolm         02 Speed Academy AC        7.29       7.27q 7.265   
  4 Barresi, Domenic          03 Hamilton Olympic        7.37       7.37  7.363   
  5 Khalid, Mustajab          03 Laurel Creek T.F.C.     7.64       7.57          
  6 McPhaden, David           02 Variety Village         7.66       7.66          
  7 Ryan, Ethan               03 Burlington T.F.C        7.66       7.67          
  8 Chang, Declan             03 Speed Academy AC        7.62       7.68          
Heat  2 Semi-Finals                                                               
  1 Rose, Jadon               03 Mississauga Oly.        7.22       7.14Q         
  2 Reader, Daniel            03 Hamilton Olympic        7.33       7.31Q         
  3 Beltran, Diego            02 Burlington T.F.C        7.39       7.36          
  4 Arase, Solomon            02 Etobicoke Track         7.37       7.37  7.364   
  5 Kilgour, Luke             02 South Simcoe            7.48       7.45          
  6 Utting, Samuel            04 Mississauga Oly.        7.55       7.55          
  7 Villegas, Joshua          04 The Gazelles            7.59       7.56          
  8 Hernandez, Amari          04 Maximus Performance     7.66       7.64  7.639   
Heat  3 Semi-Finals                                                               
  1 Kriznar, Nikola           02 Etobicoke Track         7.14       7.19Q         
  2 Powell-Burgess, Diarra J  03 Mississauga Oly.        7.38       7.27Q 7.265   
  3 Smith, Ben                02 Speed River             7.41       7.32q         
  4 Davis, Richard            02 Speed River             7.39       7.33          
  5 Thurton, Bryce            04 Speed Academy AC        7.49       7.44          
  6 Morris, Nicholas          02 Speed Academy AC        7.54       7.48          
  7 Moffatt, Carsten          02 Unattached Ontario      7.70       7.64  7.640   
 -- Leverock, Jackson         02 Burlington T.F.C        7.46         FS          
============================================================================      
         U18: *  6.73  2012-03-11  Brandon BOBB (95), The Speed Academy           
         U17:    6.86  2002-12-07  Shannon KING (86), Brampton T.F.C              
    Name                    Year Team                 Prelims      Semis  H#      
============================================================================      
Semi-Finals                                                                       
  1 Rose, Jadon               03 Mississauga Oly.        7.22       7.14Q  2      
  2 Teal, Carter              02 Thorold Elite           7.24       7.17Q  1      
  3 Kriznar, Nikola           02 Etobicoke Track         7.14       7.19Q  3      
  4 Rose, Jalon               03 Mississauga Oly.        7.27       7.20Q  1      
  5 Powell-Burgess, Diarra J  03 Mississauga Oly.        7.38       7.27Q  3 7.265
  6 Reader, Daniel            03 Hamilton Olympic        7.33       7.31Q  2      
  7 Williams, Malcolm         02 Speed Academy AC        7.29       7.27q  1 7.265
  8 Smith, Ben                02 Speed River             7.41       7.32q  3      
  9 Davis, Richard            02 Speed River             7.39       7.33   3      
 10 Beltran, Diego            02 Burlington T.F.C        7.39       7.36   2      
 11 Barresi, Domenic          03 Hamilton Olympic        7.37       7.37   1 7.363
 12 Arase, Solomon            02 Etobicoke Track         7.37       7.37   2 7.364
 13 Thurton, Bryce            04 Speed Academy AC        7.49       7.44   3      
 14 Kilgour, Luke             02 South Simcoe            7.48       7.45   2      
 15 Morris, Nicholas          02 Speed Academy AC        7.54       7.48   3      
 16 Utting, Samuel            04 Mississauga Oly.        7.55       7.55   2      
 17 Villegas, Joshua          04 The Gazelles            7.59       7.56   2      
 18 Khalid, Mustajab          03 Laurel Creek T.F.C.     7.64       7.57   1      
 19 Hernandez, Amari          04 Maximus Performance     7.66       7.64   2 7.639
 20 Moffatt, Carsten          02 Unattached Ontario      7.70       7.64   3 7.640
 21 McPhaden, David           02 Variety Village         7.66       7.66   1      
 22 Ryan, Ethan               03 Burlington T.F.C        7.66       7.67   1      
 23 Chang, Declan             03 Speed Academy AC        7.62       7.68   1      
 -- Leverock, Jackson         02 Burlington T.F.C        7.46         FS   3